Úvery na bývanie

Úvery na bývanie

Medzi úvery na bývanie môžeme zaradiť celé množstvo úverových produktov, ktoré sú ponúkané naprieč úverovým trhom bankami alebo nebankovými spoločnosťami. Jedno majú však spoločné. Účelom je bývanie. Zvyčajne vo forme nákupu nového bytu, domu či rekonštrukcie starých priestorov.

Medzi úvery na bývanie patria spotrebné úvery a hypotekárne úvery. Keďže bývanie je politicky citlivá oblasť, v praxi je možné nájsť množstvo úverov, ktoré sú dotované štátom.

Účelové spotrebné úvery na bývanie sú vhodné najmä na opravy domov a bytov v nižšom finančnom rozsahu. Výhodou je, že banky zvyčajne vyžadujú iba potvrdenie o príjme a nie je potrebné zakladať nehnuteľnosť. Úroky sú však zvyčajne vyššie.

Úrokovo výhodnejšie sú hlavne hypotekárne úvery. V tomto prípade dochádza k zakladaniu nehnuteľnosti. V prípade americkej hypotéky je možné čerpať najviac 70 percent ceny založenej nehnuteľnosti.

Pre mladých ľudí je veľmi zaujímavý hypotekárny úver so zvýhodnením pre mladých. Pri tomto úveru dochádza k dotovaniu zo strany štátu a banky. Štát znižuje výšku úroku o 2 percentá a banka sa pridáva jedným percentom.

Štátneho fondu rozvoja bývania je ďalšou cestou, akou sa štát snaží podporovať bývanie. Od Štátneho fondu rozvoja bývania je možné získať úver s veľmi výhodnou úrokovou mierou.

Čo vás môže zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Úvery na bývanie

  1. Spätné upozornenie: Pôžičky na bývanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.