Úver na auto

Úver na auto

Na nákup nového alebo ojazdeného auta možno využiť bankový úver na auto. Takýto úver možno využiť v rôznych podobách. Najnevýhodnejší je bezúčelový spotrebný úver. V tomto prípade je úročenie najvyššie a následkom je, že za auto zaplatíte v konečnom dôsledku zbytočne viac.

Banky však ponúkajú aj špecializovaný úver na auto. Tento typ úveru je účelový úver. Je ho možné použiť iba na nákup nového alebo ojazdeného auta. Banky pri tomto úvere vyžadujú doklad o kúpe vozidla. Splatnosť úveru sa pohybuje spravidla v rozsahu 1 – 7 rokov. Banky ďalej vyžadujú havarijné poistenie vozidla a vinkuláciu poistného plnenia v prospech banky. Pôžičky na nové alebo jazdené auto sú poskytované v zmysle zákona č. 258 / 2001 Z. z. o spotrebiteľských úveroch.

Oproti leasingu má úver na auto výhodu hlavne v tom, že vozidlo je od kúpy plne vo vašom vlastníctve.

Ako zaujímavý spôsob financovania kúpy vozidla sa javí aj bezúčelový hypotekárny úver. Pre ľudí, ktorí majú možnosť založiť nehnuteľnosť je táto alternatíva najlacnejšia. Vďaka ručeniu nehnuteľnosťou je úroková miera pri tomto type úveru veľmi nízka. Bezúčelovosť takéhoto úveru umožňuje prijímateľovi pôžičky zakúpiť auto nielen na Slovensku, ale aj kdekoľvek v zahraničí.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.