Stavebný úver

Stavebný úver

Jednou z možností, ako financovať zlepšenie bývania, prestavby alebo aj kúpu novej nehnuteľnosti je stavebný úver. Tento úver slúži ako určitá alternatíva voči hypotekárnym úverom. Lákavým môže byť najmä pre ľudí, ktorí nemajú problém si sporiť.

Pre to, aby ste mohli čerpať stavebný úver, si musíte založiť stavebné sporenie. Vo svojej ponuke ho má väčšina bánk a Stavebná sporiteľňa. Na začiatku šetrenia si musíte stanoviť cieľovú sumu, ktorú chcete našetriť. Za každý rok šetrenia dostanete štátnu prémiu. Tá síce nie je veľmi vysoká, ale určite povzbudí a pomôže v šetrení.

Na to, aby ste mohli čerpať stavebný úver, musíte si šetriť minimálne dva roky alebo mať našetrené minimálne jednu štvrtinu z celkovej sumy. Výhodou stavebného úveru je fixácia jeho úroku po celú dobu splácania. Aj samotná výška úroku je veľmi priaznivá.

Stavebný úver sa poskytuje až do výšky 40000 Eur, a to bez dokladovania príjmu či záložného práva na nejakú nehnuteľnosť. Mesačné splátky sú veľmi prijateľné ( zvyčajne tvoria iba 0, 35 % cieľovej sumy ) a doba splácania môže dosiahnuť až 17 rokov.

Hypotekárny úver a stavebné sporenie sú dva spôsoby, ako sa dopracovať k jednému cieľu – k lepšiemu a kvalitnejšiemu bývaniu.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.