SMS pôžičky

SMS pôžičky

Sms pôžičky sú najnovšou inováciou na trhu s pôžičkami. Predstava, že pôžička, peniaze sú vzdialené iba jednu sms správu je lákavá. Nie je tomu však tak úplne. Sms pôžička je viac marketingový termín ako reálny produkt. Hoci sms správy sa počas žiadosti o pôžičku naozaj používajú.

Celý proces žiadosti o sms pôžičku začína na internete, konkrétne na webovej stránke spoločnosti, ktorá danú pôžičku poskytuje. Tu žiadateľ vyplní internetový formulár s osobnými údajmi a odošle ho. Následne prostredníctvom sms správ odošle zopár potvrdzovacích kódov. Týmto sa overí jeho totožnosť a celý proces žiadosti je následne ukončený. Pozitívne alebo negatívne.

Nebanková spoločnosť nevyžaduje potvrdene o príjme, nepreveruje úverový register a ani nežiada o ručiteľa. Vzhľadom na takúto nízku formu ručenia, výška čerpaných prostriedkov je výrazne obmedzená. Horná hranica výšky pôžičky je iba 250 Eur. Dolná hranica je 25 Eur.

Ďalšou nevýhodou sms pôžičiek je úrok, ktorým sú zaťažené tieto pôžičky. Takisto je potrebné dbať na celkové náklady na pôžičku. Poplatky v tom môžu hrať veľmi významnú úlohu, keďže sa jedná o veľmi nízke sumy. Ročná úroková miera týchto pôžičiek je často cez 100 %. Tieto pôžičky by mali byť využívané iba v prípade nevyhnutnosti.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.