Pôžičky pre ženy ma materskej dovolenke

Pôžičky pre ženy ma materskej dovolenke

Pôžičky pre ženy ma materskej dovolenke nepatria medzi bežný pôžičkový produkt. Takúto pôžičku by ste márne hľadali v ponuke slovenských bánk. Pôžičky pre ženy na materskej dovolenke spolu s pôžičkami pre nezamestnaných a pre dôchodcov  patria medzi okrajové pôžičkové produkty.

Napriek tomu, že banky takúto pôžičku neposkytujú, je možné pôžičku tohto typu získať. Jej poskytovateľmi sú nebankové subjekty.

Pri posudzovaní žiadosti o pôžičku pre ženy na materskej dovolenke sa prihliada k viacerým faktorom. Najvýznamnejším je výška materského príspevku. S jej výškou priamo súvisí predchádzajúce zamestnanie a výška príjmu v ňom. Takisto sa posudzujú možnosti príjmu po opätovnom nástupe do práce.

Keďže matky s dieťaťom sú považované za rizikovú skupinu, štát sa snaží o matky náležite postarať. Každá matka dostáva štátny príspevok pri narodení dieťaťa. Tento príspevok je predmetom častých zmien a úprav. Vo všeobecnosti však platí, že matky dostávajú od štátu príspevok pri narodení dieťaťa a rodinné prídavky.

Napriek tejto štátnej podpore sa matky môžu dostať do krátkodobej finančnej núdze. V tomto prípade im pomôžu nebankové spoločnosti. Na rozdiel od bankových pôžičiek je nutné u nebankových pôžičiek očakávať vyšší úrok a vyššie celkové náklady na pôžičku. To je daň za rýchlosť a pohodlnosť vybavenia.

Čo vás môže zaujímať:

Skúsenosti a názory:
3 názory na “Pôžičky pre ženy ma materskej dovolenke

  1. Sabina Gažikova

    Dobry den som na maDobry den som na materskej dovolenke moj m.p. Je 250 eur a surne si potdebujem pozicat vopred velmi pekne dakujem ale bez poplatkov za vybavenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.