Pôžičky pre zamestnaných

Pôžičky pre zamestnaných

Pôžičky pre zamestnaných sú najčastejším typom pôžičiek. Zamestnaným sa v tomto prípade rozumie zamestnanec, ktorý má pracuje na zmluvu o trvalom pracovnom pomere. Takýto klient je vítaný všetkými inštitúciami, ktoré sa venujú poskytovaniu pôžičiek, teda bankami aj nebankovými spoločnosťami.

Dôvod je jednoduchý. Zamestnaný človek predstavuje veľmi nízke riziko pre tieto inštitúcie. Riziko nesplatenia pôžičky je veľmi malé, takže banky aj nebankové spoločnosti rady pôžičky poskytnú.

Aj pri takomto type pôžičiek však existujú veľké rozdiely medzi bankami a nebankovými inštitúciami. Rozdiel je vo výške úrokových sadzieb. Tu platí pravidlo, že vyšší úrok za požičanie peňazí vyžadujú nebankové spoločnosti. Túto prvotnú nevýhodu však kompenzujú na iných miestach. Vybavenie pôžičky pre zamestnaných u nebankových spoločnostiach je často jednoduchšie a rýchlejšie ako u bánk. Klasické banky sú ďaleko konzervatívnejšie a vyžadujú viacej potvrdení a osobnú návštevu pobočky banky. Nebankové spoločnosti sú ústretovejšie. Dokážu sa viac prispôsobiť požiadavkám klienta.

Najväčšou výhodou pôžičiek pre zamestnaných u nebankových spoločností je určite rýchlosť vybavenia. U týchto spoločností nie je potrebná osobná návšteva pobočky a rozhovor s pracovníkom venujúcim sa posudzovaniu žiadostí o pôžičky. Všetko je možné vybaviť online alebo telefonicky. Peniaze môžu byť k dispozícii už do 24 hodín.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.