Pôžičky pre študentov

Pôžičky pre študentov

Hoci sa za vysoké školy na Slovensku neplatí, samotné štúdium nie je bez nákladov. Často tieto náklady sú veľké, a  nie všetci rodičia ich dokážu svojim deťom uhradiť. Všetko toto sa dá riešiť pomocou pôžičky.

Študentský pôžičkový fond poskytuje pôžičky pre študentov za zvýhodnených podmienok. Pôžička z tohto fondu je garantovaná štátom.

Študenti si však môžu zobrať pôžičky aj od bánk či nebankových spoločností. Pre banky sú študenti veľmi zaujímavou skupinou spotrebiteľov. Hoci študent nemá takmer žiadny pravidelný príjem, existuje vysoký predpoklad, že v budúcnosti pravidelným príjmom bude disponovať. Z tohto dôvodu sa banky o študentov doslova bijú. Každá banka má v ponuke študentský účet s rôznymi výhodami. Zvyčajne je bez poplatku a umožňuje prečerpanie povoleného zostatku, tzv. kontokorent. Toto je aj najčastejšia forma pôžičky pre študentov. Kontokorent je zvyčajne úročený ako normálny spotrebný úver, pričom pokiaľ je splatený do určitého obdobia, tak banka neúčtuje žiadny úrok.

Študenti môžu požiadať aj o klasický úver. V tomto prípade však budú potrebovať spoludlžníka alebo ručiteľa. Pri oboch prípadoch ide zvyčajne o rodiča.

Nebankové spoločnosti sú za určitých okolností takisto schopné poskytnúť pôžičku študentom, avšak úroková miera pri nich je vyššia ako pri klasických bankových úveroch.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.