Pôžičky pre podnikateľov

Pôžičky pre podnikateľov

Pôžičky pre podnikateľov sú jednou z možností, ako financovať náklady spojené s činnosťou firmy. Či už je to financovanie rozvoja firmy alebo splácanie rôznych prevádzkových nákladov či záväzkov, externý finančný zdroj  vždy príde vhod každému podnikateľovi.

Pôžičky pre podnikateľov sú poskytované na bankovej aj nebankovej úrovni. Podmienky, za ktorých je pôžička pridelená, sa líšia pri každej inštitúcii. Medzi bankovými a nebankovými inštitúciami sú tieto rozdiely pochopiteľne výraznejšie.

Klasické banky pri pôžičkách pre podnikateľov vyžadujú lepšie zaistenie úveru ako nebankové spoločnosti. Spravidla je vyžadovaná aspoň dvojročná história podnikateľské subjektu a ziskovosť uvedená v jednotlivých daňových priznaniach. Takisto banky vyžadujú určité finančné objemy, s ktorými daná firma pracuje.

Oveľa voľnejšie podmienky pre pridelenie pôžičky pre podnikateľov majú nebankové subjekty. Toto priamo vyplýva z ich podnikateľského zamerania, teda špecializácie na rizikovejších klientov. Vyžadovaná doba činnosti podnikateľa pri žiadosti o pôžičku u nebankového subjektu je ďaleko nižšia ako u bánk. Často sú to iba 3 mesiace. Nebanková inštitúcia takisto nemusí vyžadovať okamžitú ziskovosť podnikateľa. Veľkou výhodou pri nebankových spoločnostiach je aj fakt, že tieto spoločnosti nenahliadajú do úverového registra, čo umožňuje získať pôžičku aj podnikateľovi, ktorý v minulosti mal problémy so splácaním pôžičky.

Čo vás môže zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Pôžičky pre podnikateľov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.