Pôžičky pre mladých

Pôžičky pre mladých

Na trhu sú dve významné pôžičky pre mladých. Mladomanželská pôžička a hypotekárny úver so štátnym príspevkom pre mladých. Obe tieto pôžičky sú dotované štátom a sledujú ciele, ktoré štát má vo svojej politike namierené na rodiny a mladých ľudí. Štát sa snaží pomôcť mladým ľuďom a mladým rodinám s bývaním, prípadne so založením rodiny či s nákladmi na dieťa.

Mladomanželská pôžička je spotrebný bezúčelový úver v maximálnej hodnote čerpania takmer 10000 eur. Určený je najmä na pokrytie nákladov spojených s narodením dieťaťa. Štát prispieva znížením úroku o 3 percentá a banka o 1, 5. Táto pôžička prichádza s niekoľkými obmedzeniami. Vek žiadateľov nesmie prekročiť 35 rokov, manželstvo nesmie byť staršie ako 2 roky a príjem páru nesmie byť vyšší ako 2, 6 násobok priemernej mzdy. Doba splácania úveru je maximálne 10 rokov.

Hypotekárny úver so štátnym príspevkom pre mladých je formou hypotéky, pri ktorej je úrok znížený o 3 percentá. Štát sa na tom podieľa dvoma percentami a banka jedným. Takáto zvýhodnená hypotéka je však vekovo a príjmovo obmedzená. Žiadateľ musí byť mladší ako 35 rokov a jeho príjem nesmie byť vyšší ako 1, 3 násobok priemernej mzdy.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.