Pôžičky pre dôchodcov

Pôžičky pre dôchodcov

Pôžičky pre dôchodcov ponúkajú banky aj nebankové subjekty. Takúto formu pôžičky je ďaleko jednoduchšie vybaviť v nebankových inštitúciách. Pôžičky pre dôchodcov v bankách sú síce dostupné, ale podmienky na pridelenie takýchto pôžičiek sú náročnejšie. Banky zvyčajne veľmi prihliadajú na vek alebo vyžadujú ručiteľa či ručenie nehnuteľnosťou. Ak dôchodca mal v minulosti problémy so splácaním bankovej pôžičky alebo nejakú pôžičku nesplatil, banka jeho žiadosť o pôžičku pravdepodobne odmietne.

Podmienky pri nebankových subjektoch sú zvyčajne ďaleko benevolentnejšie. Nebankové inštitúcie nenahliadajú do registra neplatičov, takže pôžičku pridelia aj v prípade, že žiadateľ mal v minulosti problémy so splácaním pôžičky. Pôžičky pre dôchodcov u nebankových subjektoch sú prístupnejšie aj starším dôchodcom. Horné limity veku sú u týchto spoločností rôzne, ale zvyčajne vyššie ako u bánk.

Nebankové subjekty zvyčajne nevyžadujú ručiteľa. Táto forma ručenia sa môže uplatniť napríklad pri vyššom veku žiadateľa.

Pôžičky pre dôchodcov v nebankových spoločnostiach majú viacero výrazných výhod. Tieto výhody však neprichádzajú zdarma. Keďže nebankové spoločnosti prideľujú pôžičky rizikovejším žiadateľom, musia si zákonite niekde toto riziko kompenzovať. Táto náhrada prichádza vo forme vyšších úrokových mier.

Často pri týchto formách pôžičiek sú úroky omnoho vyššie ako u bánk. Preto je dôležité pozorne si preštudovať podmienky danej pôžičky.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.