Pôžičky pre cudzincov

Pôžičky pre cudzincov

Pôžičky pre cudzincov sú často veľmi zložitá vec. Cudzinci to nemajú jednoduché v bankách kdekoľvek na svete. Slovensko nie je výnimkou.

Základným predpokladom na to, aby cudzí štátny príslušník dostal na Slovenku akýkoľvek úver je trvalý pobyt na území Slovenska. Bez tohto nie je možné vybaviť žiadnu pôžičku.

Banky jednajú s cudzincom, ktorý má trvalý pobyt na území SR rovnako ako s občanom SR. To znamená, že na to, aby mu pridelili pôžičku potrebujú od neho doklad o zamestnaní alebo dôkaz o pravidelnom príjme. Ak cudzí štátny príslušník vlastní na území SR nejakú nehnuteľnosť, jeho situácia  je ďaleko jednoduchšia. Nehnuteľnosť môže použiť na ručenie za pôžičku. Táto možnosť je najvýhodnejšia pre banku aj pre cudzinca.

Pokiaľ cudzinec nie je zamestnaný na území SR a nemá dokázateľný pravidelný príjem, jeho jedinou šancou je sa obrátiť na nebankové subjekty, ktoré sa na takéto situácie špecializujú. Nebankové spoločnosti dokážu požičať peniaze prakticky komukoľvek. Pre niektoré ich produkty nie je nutné dokladovať príjem, ba ani nijako ručiť. Toto môže byť pre cudzincov veľmi výhodné. Čo však výhodné určite nie je sú úrokové miery, ktoré sú často omnoho vyššie ako v bankách. Nanešťastie, často neexistuje iná alternatíva proti týmto pôžičkám.

Čo vás môže zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Pôžičky pre cudzincov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.