Pôžičky bez ručenia

Pôžičky bez ručenia

Pôžičky bez ručenia patria medzi základnú ponuku každej nebankovej spoločnosti. Klasické banky zvyčajne vyžadujú určitú formu ručenia. Ručí sa zvyčajne nehnuteľnosťou alebo ručiteľom. Nie každý má vo vlastníctve zodpovedajúcu nehnuteľnosť alebo k dispozícii ochotného ručiteľa. V takýchto prípadoch zostáva jediná možnosť, a to nebankové spoločnosti.

Pre pôžičky bez ručenia platí, že sú vybavované pomerne rýchle a žiadosť o ne je nutné podložiť dokladom o príjme. Tento doklad je pre nebankovú spoločnosť určitým znakom, ktorý hovorí, že klient bude schopný pôžičku splácať. Väčšina „nebankoviek“ poskytuje pôžičky aj bez dokladovania príjmu, ale v obmedzenom rozsahu. Toto obmedzenie prichádza vo výške požičanej sumy a vo výške úrokov.

Obmedzená je aj pôžička s dokladom o príjme. Rozsah sa pohybuje rádovo v tisíckach eur. Pre vyššie sumy je nutné ručenie aj u nebankových domov.

Výhodami pôžičiek bez ručenia je rýchlosť a jednoduchosť celého procesu vybavovania. Peniaze sú často k dispozícii už v priebehu dňa.  Pôžičky bez ručenia avšak majú aj svoje podstatné nevýhody. Keďže tu existuje riziko nesplatenia, nebanková spoločnosť za poskytnutie pôžičky musí vyžadovať väčší úrok, aby bola zisková. Tento úrok je často podstatne vyšší ako u klasických spotrebných úveroch. Preto je potrebné zvažovať rôzne možnosti.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.