Pôžička od banky

Pôžička od banky

Bankové pôžičky je termín používaný pre označenie pôžičiek poskytnutými bankami. Nebankové pôžičky sú naopak poskytované nelicencovanými spoločnosťami.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že bankové pôžičky sú vhodné najmä pre nízko rizikových žiadateľov o pôžičky. Banky zväčša poskytujú pôžičky iba klientom, u ktorých riziko nesplatenia úveru je malé. Medzi takýchto žiadateľov patria najmä zamestnanci alebo ľudia s dokladovanými pravidelnými príjmami. Banky pozorne skúmajú úverovú históriu žiadateľa o pôžičku. Za týmto účelom bol zriadený úverový register, v ktorom sú zaznamenávané všetky informácie o splácaní pôžičiek. Ak žiadateľ v minulosti mal problémy so splácaním pôžičky alebo nejakú pôžičku nesplatil vôbec, banka to v úverovom registri zistí. Výsledkom je spravidla odmietnutie žiadosti.

Celý tento proces je výhodný pre bezrizikových klientov. Vďaka nemu môžu získať pôžičku s veľmi nízkym úrokom. Úverové podmienky sú zvyčajne štandardizované a je v nich veľmi jednoduché sa orientovať. Nevýhodou pri bankových pôžičkách môže byť často zdĺhavý proces vybavovania a posudzovania. Je nutná osobná návšteva na pobočke banky a následné konzultácie.

Kto sa chce tomuto celému vyhnúť musí siahnuť po pôžičkách od nebankových spoločností. Za rýchlosť a pohodlnosť vybavenia sa však platí vyššími úrokmi a celkovými nákladmi na pôžičku.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.