Nebankové hypotéky

Nebankové hypotéky

Nebankové hypotéky sú hypotekárne úvery poskytované nelicencovanými subjektmi, zvanými tiež aj nebankové spoločnosti.  Na nebankové spoločnosti so žiadosťou o hypotekárny úver sa klienti obracajú hlavne z dôvodu, že boli odmietnutý bankami. Na takýchto žiadateľov sa nebankové spoločnosti aj špecializujú. Ide väčšinu o klientov, ktorí mali v minulosti problémy so splácaním nejakého úveru, prípadne nejaký nesplatili vôbec. Mená takýchto ľudí sa nachádzajú v úverovom registri, ktorý je prístupný k nahliadnutiu pre každú banku. Takto banka vie, kto žiada u nej o hypotéku. Žiadatelia so zlou úverovou históriou sú zvyčajne v bankách odmietnutý. Preto im zostáva sa iba obrátiť na nebankové spoločnosti.

Nebankové hypotéky sú rizikovým produktom tak pre žiadateľa ako aj pre nebankový subjekt. Obe strany veľmi neoplývajú dôveryhodnosťou. V minulosti sa na Slovensku vyskytlo niekoľko prípadov neserióznych nebankových spoločností. Preto je treba dbať na výber zabehnutej spoločnosti s dobrým menom na trhu.

Keďže žiadatelia o nebankové hypotéky majú zvyčajne zápis v úverovom registri, nebankové spoločnosti požadujú väčší úrok pri hypotéke. Často je tento úrok omnoho vyšší.

Takisto ako banky aj nebankové spoločnosti ponúkajú hypotéky bez dokladovania príjmu či účelu ( americká hypotéka ). Pri týchto produktoch je úroková miera ešte vyššia a prichádza k ďalším obmedzeniam.

Čo vás môže zaujímať:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Nebankové hypotéky

  1. Spätné upozornenie: Nebankové hypotéky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.