Najlepšie pôžičky

Najlepšie pôžičky

Najlepšie pôžičky sú také pôžičky, ktoré najviac vyhovujú danému človeku. Preto je veľmi ťažké povedať, ktorá pôžička je najlepšia, ktorá je najvýhodnejšia, kto ju poskytuje a ako ju, čo najrýchlejšie a najjednoduchšie vybaviť.

Pre mnohých ľudí je rozhodujúcim kritériom cena, v tomto prípade je to výška úroku a celkové náklady na úver. Najnižšie úroky spravidla poskytujú banky. Výhodou sú aj prehľadné poplatky a jasnosť celkových nákladov na pôžičku. Nie pre každého sú však pôžičky z bánk prístupné. Banky poskytujú pôžičky iba nízkorizikovými žiadateľom. Nezamestnaní alebo dôchodcovia získajú pôžičku v banke veľmi ťažko.

Najlepšie pôžičky s kritériom rýchlosti vybavenia poskytujú nebankové spoločnosti. Finančné prostriedky je možné získať už do niekoľkých hodín. Nebankové spoločnosti sa na rýchle pôžičky špecializujú a majú k tomu vybudované potrebné zázemie. O pôžičku je možné požiadať online alebo prostredníctvom telefónu. Novinkou je žiadosť o pôžičku prostredníctvom sms správy. Za rýchlosť  pri takýchto pôžičkách sa platí vyššími úrokmi a nákladmi na pôžičku.

Pri posudzovaní najlepšej pôžičky je možné vziať do úvahy aj dotácie štátu.  Na trhu je niekoľko produktov, ktoré dotuje štát. Príkladom môže byť mladomanželská pôžička alebo hypotekárny úver s príspevkom pre mladých. Štát tiež dotuje aj úvery pre začínajúcich učiteľov či študentov.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.