Krátkodobá pôžička

Krátkodobá pôžička

Krátkodobá pôžička je typ pôžičky, ktorej doba splatnosti sa pohybuje od jedného mesiaca do jedného roka. Spravidla ide o bezúčelový spotrebný úver. Väčšina žiadateľov využíva tento druh pôžičky na nákup nevyhnutných spotrebných vecí, na preklenutie problematického obdobia v živote alebo na zaplatenie iných dlhov.

Krátkodobá pôžička je poskytovaná bankami aj nebankovými subjektmi. Výška takejto pôžičky sa pohybuje od stoviek až po tisíce Eur. Nebankové spoločnosti sú v tomto prípade tvorivejšie a ponúkajú širší rozsah požičiavaných súm.

Krátkodobá pôžička u bánk je cenovo výhodnejšia. Banka však vyžaduje minimálne potvrdenie o príjme alebo nejakú formu ručenia. Nie všetci žiadatelia o pôžičku budú teda pozitívne vybavený.

Pre ľudí bez pravidelného príjmu alebo pre ľudí, ktorí majú záznam v registri úverov sú na trhu nebankové spoločnosti, ktoré dokážu poskytnúť pôžičku takmer každému. Často nevyžadujú potvrdenie o príjme ani ručenie. Problém však môže byť výška úroku a celkových nákladov na pôžičku.

Ročná miera percentuálnych nákladov ( RMPN ) sa často dostáva nad 100 percent. Štát, v rámci boja proti úžere, obmedzuje maximálnu RMPN. Pri úveroch nad 20000 Eur je to 112 %, pri úveroch do 20000 Eur je to 98 %. Pri pôžičkách od nebankových spoločností je potrebné postupovať obozretne.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.