Hypotéky pre živnostníkov

Hypotéky pre živnostníkov

Pracovný trh v dnešnej dobe tlačí mnoho ľudí do živnostníckej pozície, hoci charakter ich práce s podnikaním veľa spoločného nemá. Všetko toto sa deje za účelom spružnenia trhu práce. Zamestnávateľ má jednoducho menej starostí so živnostníkom ako so zamestnancom. Ľudia s týmto krokom často dobrovoľne súhlasia, pretože ako živnostníci zarobia viacej. Potom sú tu aj naozajstní podnikatelia, ktorí fungujú ako živnostníci.

Banky vždy uprednostňovali zamestnancov aj vďaka ich ochrane zákonníkom práce. Dnes je však na Slovensku príliš veľa živnostníkov, aby ich banky ignorovali. Banky ponúkajú množstvo bankových produktov pre živnostníkov. Hypoték pre živnostníkov sú jednými z nich.

Najdôležitejším dokumentom, ktorý živnostník predkladá banke je potvrdenie o daňovom priznaní. Banka požaduje, aby bolo kladné. Banka takisto posudzuje daňové priznanie z rôznych pohľadov na schopnosť klienta splácať hypotéku. Do úvahy je brané aj odvetvie, v ktorom živnostník pracuje, prípadne jeho predchádzajúce zamestnanie.

Množstvo živnostníkov sa snaží o optimalizáciu svojich prímov pre daňové priznanie. Takáto činnosť môže byť krátkozraká, pretože živnostník síce ušetrí na daniach vykázaním nižších príjmov, avšak následne sa vďaka tomu stane menej dôveryhodným pre banku.

Banky však dnes ponúkajú aj hypotekárne úvery, ktoré sú založené na celkovom obrate živnostníka. Takto sa dá problém s daňovou optimalizáciou vyriešiť.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.