Hypotéky na nehnuteľnosť v zahraničí

Hypotéky na nehnuteľnosť v zahraničí

Slovensko prešlo za posledných 20 rokov mnohými zmenami. Nastal prerod režimu, otvorili sa hranice, krajina vstúpila do Európskej únie a stala sa súčasťou globálneho sveta. V takomto prostredí sa zmenilo aj správanie ľudí. Čoraz viac Slovákov má túžbu kúpiť si byt či dom v zahraničí, v krajinách Európskej únie alebo aj v ďaleko exotickejších krajinách.

Hypotéky na nehnuteľnosť v zahraničí však nenájdete v ponuke žiadnej slovenskej banke. Dôvod je jednoduchý. Neumožňuje to legislatíva, konkrétne zákon o bankách, ktorý vyžaduje, aby založená nehnuteľnosť sa nachádzala na území.

Napriek týmto obmedzeniam stále existujú dva základné spôsoby ako financovať kúpu nehnuteľnosti v zahraničí. Medzi tieto možnosti nepočítame kúpu v hotovosti, ktorá je sotva prístupná pre bežného človeka.

Prvou možnosťou je využitie bezúčelovej hypotéky – tzv. americkej hypotéky. V tomto prípade dochádza k založeniu nehnuteľnosti nachádzajúcej sa na Slovensku. Banka je schopná pri americkej hypotéke poskytnúť finančné prostriedky až do výšky 70 % ceny založenej nehnuteľnosti. Takto získané finančné prostriedky môžu byť použité na kúpu nehnuteľnosti v zahraničí. Pri americkej hypotéke je výška úroku o čosi vyššia ako pri klasickom hypotekárnom úvere.

Druhou možnosťou je požiadať o hypotéku v krajine, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Mnoho krajín však vyžaduje trvalý pobyt žiadateľa v danej krajine.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.