Hypotéky bez dokladovania príjmu

Hypotéky bez dokladovania príjmu

Hypotekárne úvery sú jednoduchým spôsobom, ako financovať kúpu nehnuteľností alebo iné predmety spotreby. Keďže ide o vysoké sumy, banky sú veľmi opatrné pri vybavovaní takýchto úverov. Hypotéky bez dokladovania príjmu sú stále skôr výnimkou ako pravidlom.

Pravidelný príjem žiadateľa o hypotekárny úver je pre banku dôkazom schopnosti takýto úver splácať. Mnohý ľudia však nedokážu dokladovať svoj príjem. Dôvodov na to môže byť viacero. Môže ísť o nepravidelné príjmy alebo o daňovú optimalizáciu, pri ktorej podnikateľ nepriznáva všetky príjmy za účelom nižšieho platenia daní. Takýto žiadatelia o hypotekárny úver majú situáciu vcelku sťaženú.

Hypotéky bez dokladovania príjmu sú jedinou možnosťou financovania pre takéto prípady. Pri takomto type hypotekárneho úveru sa tiež ručí nehnuteľnosťou ako pri klasickom hypotekárnom úvere. Sú tu však nejaké rozdiely.

Banky zvyčajne poskytnú úver na nižšie percento ceny nehnuteľnosti ako v prípade, keď je žiadosť o hypotéku doložená potvrdením o príjme. Toto percento sa môže dostať až na 50 percent.  Druhým rozdielom je úročenie takéhoto úveru. Banky vyžadujú vyšší úrok, pretože hypotéka bez dokladovania príjmu pre ne predstavuje vyššie riziko. Všetky tieto podmienky sa líšia od banky k banke.

Vždy sa však odporúča predložiť potvrdenie o príjme, ak ho má klient k dispozícii. Takto získa výhodnejší úver.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.