Hypotekárna kalkulačka

Hypotekárna kalkulačka

Žiadatelia alebo iba záujemcovia o hypotéku sú si vedomí dvoch čísel. Ceny nehnuteľnosti, ktorú chcú kúpiť a úrokovej miery, ktorú banka reklamuje alebo uvádza vo svojich letákoch či na svojich webových stránkach. Najdôležitejšia informácia, ale nie je okamžite k dispozícii. Pre každého záujemcu o hypotekárny úver je informácia o výške mesačnej splátky často kľúčovým faktorom. Každý si je vedomý svojho mesačného príjmu a následnej schopnosti splácať nejakú hypotéku.

Mesačnú splátku si môže vypočítať každý sám, ale tento proces je zdĺhavý a náchylný k výskytu chýb. Pri takej významnej veci, ako je hypotéka, sú chyby neprípustné.

Z tohto dôvodu vznikla hypotekárna kalkulačka. Jedná sa zvyčajne o internetovú kalkulačku, ktorú nájdete na internetových stránkach bánk a iných poskytovateľov hypoték. Základná hypotekárna kalkulačka obsahuje tri vstupné polia. Výška úveru, doba splatnosti a úrok hypotéky. Na základe týchto informácií kalkulačka po stlačení správneho tlačidla vypočíta mesačnú splátku.

Na internete existujú aj zložitejšie formy hypotekárnej kalkulačky. Tieto zvyčajne vypočítavajú mesačné splátky z viacerých vstupných údajov. Napríklad dokážu vypočítať výšku úroku, s ktorým vám bude úver poskytnutý na základe vášho finančného pozadia. V takejto kalkulačke je nutné vyplniť veľké množstvo polí. Krása jednoduchosti hypotekárnej kalkulačky sa takto stráca a s ňou aj celková prehľadnosť.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.