Hotovostné pôžičky

Hotovostné pôžičky

Hotovostné pôžičky slúžia hlavne na riešenie akútnych prípadov nedostatku hotovosti. Dali by sa nazvať tiež rýchle pôžičky, pretože v rýchlosti je ich podstata a príčina prečo po nich ľudia siahajú.

V živote existuje množstvo situácií, na riešenie ktorých je nutné urýchlene použiť peniaze. Nie každý je na takúto situáciu pripravený, nie každý má ušetrené peniaze, nie každý je ochotný žiadať svojich príbuzných či známych o finančnú pomoc.

V takejto situácii prichádzajú na pomoc hlavne nebankové spoločnosti, ktoré dokážu poskytnúť pôžičku v priebehu niekoľkých hodín. Za týmto účelom majú vybudované zodpovedajúce technické a personálne zázemie. O hotovostnú pôžičku sa žiada zvyčajne prostredníctvom internetu, telefónu alebo sms správy. Žiadateľ je následne kontaktovaný lokálnym pracovníkom nebankovej spoločnosti, ktorý s ním dohodne konkrétne podmienky pôžičky.

Okrem výhod majú hotovostné pôžičky aj svoje nevýhody. Najväčšou nevýhodou je určite úroková sadzba. Úrok je často niekoľko násobne vyšší ako pri štandardnom spotrebnom úver. Pozor je nutné venovať aj rôznym poplatkom spojeným s vybavením pôžičky. Tie môžu hrať významnú rolu pri celkových nákladoch na pôžičku hlavne, keď sa jedná o malé sumy. V takýchto prípadoch náklady na pôžičku sú často cez 100 percent na ročnej báze.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.