Bezúčelový úver

Bezúčelový úver

V odbornej reči bezúčelový úver, v hovorovej reči a v reči marketingu pôžička na čokoľvek. Bezúčelový úver je typ úveru, pri ktorom nie je nutné dokladovať účel použitia peňazí. Získané finančné prostriedky je možné použiť na akýkoľvek predmet spotreby.

Bezúčelový úver prichádza na pôžičkový trh v rôznych podobách. Rôzny formy bezúčelového úveru sa líšia najmä formou ručenia.

Najbežnejšou formou bezúčelového úveru je povolené prečerpanie účtu – tzv. kontokorent alebo kreditná karta.

Banky ďalej poskytujú rôzne formy spotrebných úverov, ktoré sú zabezpečené dokladom o príjme alebo iba úverovou históriou klienta s danou bankou.

Veľmi obľúbené sú bezúčelové hypotekárne úvery. Tieto úvery sa hovorovo nazývajú americké hypotéky. Tento typ úveru je zabezpečený nehnuteľnosťou. Prijímateľ pôžičky môže nadobudnuté peniaze použiť na čokoľvek. Banky zvyčajne poskytujú úver do výšky 70 % ceny založenej nehnuteľnosti. Výhodou tohto typu bezúčelového úveru je hlavne nízka úroková miera, pretože ručenie nehnuteľnosťou je veľmi kvalitné.

Pre žiadateľov, ktorí boli v bankách odmietnutí sú k dispozícii nebankové subjekty, ktoré nenahliadajú do úverového registra. Tieto inštitúcie často nevyžadujú ani potvrdenie o príjme a do určitých súm ani akékoľvek ručenie. Úvery u nebankových spoločností sú však výrazne drahšie ako u bánk. Pri žiadosti o úver od „nebankoviek“ je potrebné si dôsledne prečítať obchodné podmienky.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.