Ako sa vyhnúť pôžičkám

Ako sa vyhnúť pôžičkám

V niektorých situáciách je čerpanie úveru výhodné, v niektorých nie. Medzi výhodnosťou a nevýhodnosťou je často veľmi tenká hranica. Okrem konkrétnej situácie každého človeka záleží hlavne na výške úrokovej miery. Od určitej výšky úrokov môžeme hovoriť o úžere, teda o požičiavaní peňazí za veľmi nevýhodných podmienok, ktoré môžu dlžníka dlhodobo poslať do dlhovej špirály,  z ktorej sa nie je jednoduché dostať.

Najefektívnejší spôsob, ako sa vyhnúť nutnosti náhleho čerpania pôžičiek, je dobrý finančný manažment. Do neho patrí aj nakupovanie cenovo výhodných tovarov a služieb. To znamená snažiť sa na trhu hľadať výhodné služby. Lacný webhosting určite ocenia majitelia webových stránok. Výhodné ceny počítačov v internetových obchodov potešia generáciu študentov. Toto sú iba dva príklady ako možno ekonomicky zosúladiť svoje príjmy a výdaje. Rovnováha medzi nimi je základom pre to, aby ľudia nemuseli využívať náhle a často nevýhodné pôžičky.

Ak sa však predsa dostanete do situácie, ktorá si vyžaduje využitie požičaných peňazí, možností je viacero. Veľmi populárne sú pôžičky online. Z pohodlia domácnosti si môžete zabezpečiť financovanie svojich potrieb. Stačí vyplniť online formulár, zaslať pár sms a peniaze môžu byť onedlho na vašom bankovom účte. Ak preferujete pôžičky na ruku, tak potom je nutné osobne navštíviť jednu z pobočiek niektorej nebankovej spoločnosti.

Všetka táto pohodlnosť však neprichádza zadarmo. Uvedené typy pôžičiek bývajú zaťažené pomerne vysokým úrokom. Pri krátkodobých pôžičkách to veľa problémov s najväčšou pravdepodobnosťou nespôsobí, avšak pri dlhších dobách splatnosti sa dlžník môže dostať do problémov, ak dôkladne nezváži svoje príjmy a svoju schopnosť takúto pôžičku každý mesiac splácať. Je potrebné sa rozhodovať uvážlivo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.